Kamera bezprzewodowa i bezpieczny dom

kamera bezprzewodowa

Kamera bezprzewodowa i bezpieczny dom

Włamania i kradzieże to częsty i poważny problem. Często nie zdajemy sobie z niego sprawy i nie staramy się mu zapobiec dopóki nie dotknie nas samych. Warto jednak żebyś pomyślał wcześniej w jaki sposób zadbać o dobrą ochronę Twojej posesji. Przykładem takiej ochrony może być kamera bezprzewodowa.

Automatyczne otwieranie i zamykanie bramy

Sposobów na zadbanie o bezpieczeństwo domu jest kilka. Warto zacząć od ogrodzenia. Ogrodzenie jest pierwszą rzeczą, która chroni Twoją posesję, dlatego warto upewnić się, że brama jest wyposażona w odpowiednie środki zabezpieczające. Automatyka do bram musi koniecznie posiadać kilka bardzo ważnych systemów. Jednym z nich jest blokada bramy w przypadku braku napięcia zasilającego. Do odblokowania bramy potrzebny jest osobisty klucz. Możesz być wtedy pewny, że nikt z zewnątrz nie otworzy Twojej bramy. Ważne, aby brama była bezpieczna dla osób z niej korzystających. W tym celu automatyka bram wyposażona powinna być w fotokomórkę, która zatrzymuje bramę, gdy ktoś stoi na jej drodze. Bardzo często do bram dołączane są lampy ostrzegawcze. Sygnalizują one, że brama jest w ruchu i należy zachować uwagę.

Monitoring

Skutecznym i coraz popularniejszym sposobem na zabezpieczenie posesji jest monitoring. Zarówno w domu jak i na zewnątrz dobrze sprawdzi się kamera bezprzewodowa. Ceny dobrych zestawów, w których skład wchodzą 4 kamery, dysk rejestrujący obraz i cały potrzebny do funkcjonowania zestawu sprzęt, zaczynają się od ok. 2500 złotych. Biorąc pod uwagę jak wysokie mogą być straty w przypadku włamanie, a jak skuteczny jest monitoring, nie jest to cena bardzo wysoka. Kamery na zewnątrz oprócz tego, że zarejestrują ewentualne włamanie, są bardzo dobrym odstraszaczem. Na widok monitoringu włamywacz na pewno zastanowi się dwa razy zanim podejmie próbę włamania się na Twoją działkę. Jeżeli jednak do tego dojdzie to warto mieć zamontowane kamery do domu, które zarejestrują kradzież i wizerunek włamywacza.

Alarmy

Kolejnym systemem bezpieczeństwa, który jest bardzo skuteczny są alarmy domowe. Ich celem jest ostrzeganie na wypadek włamania, próby włamania i każdego ruchu niepożądanego. W skład alarmu wchodzi jego centrala, czujniki, detektory i sygnalizatory. Dzięki temu wykrywa on próby otwarcia drzwi, okien, ruch w obszarze objętym alarmem. Każdy alarm można konfigurować w zależności od tego jaką powierzchnię chcesz w danym momencie zabezpieczyć. Alarmem można objąć cały dom, ale kiedy domownicy są na miejscu i na przykład śpią, to można ustawić alarm obejmujący wszystkie okna i drzwi wejściowe, ale na przykład tylko dolne piętro domu, na którym nikt w nocy nie przebywa. Firmy ochroniarskie często oferują usługi w ramach, których w przypadku uruchomienia się alarmu na miejsce przyjeżdża patrol.

Inne zabezpieczenia dla domu

Uzupełnieniem wymienionych zabezpieczeń, nad którymi też watro się zastanowić są drzwi antywłamaniowe lub wideodomofony Kraków. Pierwsze są odporne na próbę ich wyważenia lub przewiercenia. Z domofonem wyposażonym w kamerkę masz pewność, że wiesz kogo wpuszczasz. Pamiętaj, że dobre zabezpieczenie posesji daje argument do negocjacji stawki jej ubezpieczenia. Po za systemami, które chronią Twój dom i, za które płacisz jest jeszcze jeden bardzo ważny element, którego nie da się kupić a jest bardzo skuteczny – czujni i serdeczni sąsiedzi.