Montaż domofonu Kraków – często popełniane błędy

montaż domofonu Kraków

Niewłaściwie przeprowadzony montaż domofonu Kraków

Wbrew pozorom, montaż domofonu Kraków lub wideodomofonu, wcale nie jest taki prosty. Dlatego też ci, którzy podejmują się realizacji tego zadania, muszą uważać na kilka różnych czynników. Poniżej prezentujemy kilka najczęściej popełnianych błędów. Można ich uniknąć, jeżeli zdecyduje się na serwis domofonów Kraków, który zajmie ich montażem.

Zła lokalizacja panelu sterującego

Przede wszystkim jeśli pierwszy raz montuje się domofon, można umieścić go w niewłaściwym miejscu w przedsionku. Dojście tam może zająć sporo czasu. Warto wybierać takie miejsca, do których jest prosty i szybki dostęp. Dzięki temu korzystanie z takich udogodnień będzie proste i przyjemne. Dodatkowo montaż domofonu Kraków powinien być wykonany na takiej wysokości, aby każdemu domownikowi było łatwo z niego korzystać. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wideodomofonów.

Brak możliwości awaryjnego otwarcia drzwi
Jeżeli montaż wideodomofonów Kraków odbędzie się bez dodatkowej funkcji pozwalającej na otwarcie drzwi bez kluczy czy też udziału domofonu, to czasami po zgubieniu kluczy możemy nie dostać się do własnego domu. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dodatkowego ukrytego przycisku lub panelu, który pozwoli na otwarcie drzwi.

Brak oświetlenia

Większość wideodomofonów posiada pewne oświetlenie, które pozwala na dostrzeżenie osoby stojącej przed furką nawet w dużych ciemnościach. Zwykle jednak niestety zasięg tego oświetlenia jest dość niewielki. W związku z tym warto zadbać o dodatkowe oświetlenie, które pozwoli lepiej zobaczyć osobę dzwoniącą. Może być to np. dodatkowa lampka reagująca na ruch, a także może być to oświetlenie, które będzie włączane na przycisk przy wideodomofonie w domu,

Jak widać błędów, które można popełnić podczas niewprawnego i nieprzemyślanego montażu jest całkiem sporo. Jeżeli, do któregoś z nich dopuścimy, to wówczas jedynym ratunkiem będzie naprawa domofonów Kraków przez wyspecjalizowaną firmę, która naprawi wszystkie błędy, które spowodowaliśmy.